Přírodní antidepresiva

Stres nás někdy zastihne i v neočekávané chvíli. Těžké chvíle na nás mohou dolehnout více, než bychom si přáli. Pocity smutku, vyčerpání a stres potkají jednou za čas každého z nás, a mnohdy vedou až k depresím. Než však sáhnete po prášcích, měli byste vyzkoušet přírodní antidepresiva, která jsou skvělým pomocníkem, jelikož mají skvělou schopnost na uklidnění vaší nervové soupravy. Čím si tedy můžete zlepšit náladu a zmírnit tak úzkostné stavy?

1.       ČOKOLÁDA
Skvělým a osvědčeným pomocníkem proti úzkosti je čokoláda, která aktivuje endorfiny, což jsou hormony štěstí. Pro navození příjemných pocitů je dobré sníst kousek čokolády. Přednost však raději dejte té s vyšším obsahem surového kakaa, protože právě to je nositelem prospěšných látek.

1.       BANÁNY
Banány obsahují tryptofan, který dokonale podporuje kondici celého nervového systému, čímž tlumí depresi, ale i krátkodobý stres a podrážděnost. Také skvěle pomáhají se špatným usínáním. Pokud si budete chtít dopřát banán, vyberte si raději ten krásně zralý.

2.       RYBY
Ryby obsahují velké množství omega-3 mastných kyselin, které mají blahodárný vliv na úzkost, poruchy spánku, pocity smutku nebo i na sebevražedné myšlenky. Už jeden gram rybího oleje denně uleví od těchto příznaků, proto si dopřávejte ryby v jakékoliv podobě.

3.       BAZALKA
Tato obyčejná bylinka je hojně využívaná v kuchyni. Málokdo však ví, že má skvělé účinky na nervovou soustavu, snižuje stres, únavu, tlumí úzkostné stavy a zahání deprese.

4.       DATLE
Datle napomáhají nastartovat energetickou přeměnu ve všech tělesných buňkách, a jsou ideální při nervozitě a vyčerpání. Pro svůj vysoký obsah aminokyselin tryptofanu působí jako skvělý uspávací prostředek.

5.       VLOČKY
Ovesné vločky nejenže obsahují hodně vitamínů a kyseliny listové, ale navíc tlumí výkyvy hladiny krevního cukru, které často zapříčiní smutnou náladu.