Nákupy

Většině žen se rozzáří úsměv od ucha k uchu, jakmile zaslechnou slovo nákupy. Každá žena jistě uvítá ty chvíle strávené v nákupních centrech, kdy hodiny vybírají nejlepší kousky do svého šatníku. Nejsou ale nákupy jako nákupy. Co tím básník chce říci? Lidé nakupují pro radost, jiní zase za účelem dosažení zisku.

nákupní košík

·         Nakupování za účelem dosažení zisku

Jistě jste se alespoň jeden z vás už setkaly s osobou, která nakupuje nejen pro sebe domů, ale také do svého obchodu, ať už kamenného nebo internetového. V dnešní době vládne prodej hlavně na sociálních sítích.

 

·         Nakupování přes internet

Spoustu času ale i úsilí Vám ulehčí nakupování přes internet. Nemusíte tak nikam jezdit, hnát se na autobus a bát se, že nestihnete autobusový spoj. Nakupovat můžete tak z pohodlí svého domova. Jedinou nevýhodou je, že si dané kousky nemůžete vyzkoušet, což ale v mnoha případech nevadí, pokud se nejedná o oblečení. I kdybyste se rozhodly produkt koupit a doma byste zjistily, že vám nesedí, ať už délkou nebo velikostí, firmy nabízí možnost vrácení peněz či výměny zboží.
žena s nákupními taškami

·         Nakupování ze zahraničí

Dnes není velký problém nakupovat například v USA, Německu nebo v Číně. Mnoho lidí i takto ušetří nemalé peníze. Nejenže nakoupíte levněji než u nás, ale dost často se setkáte i s kousky, které u nás prostě nenajdete. Ať už se jedná o značkové oblečení, elektroniku apod. Při nákupu ze zahraničí musíte ale počítat s tím, že doba dodání bude mnohonásobně delší, než když si objednáte zboží například z Prahy. Také určitě neopomeneme ani to, že se k ceně produktu musí připočítat náklady na daň a dopravu. Nejčastějším problémem při nákupu ze zahraničí je ten, že můžete lehce narazit na podvodníka, který Vám ulehčí peněženku, ale nic Vám domů nepřijde, nebo že Vám pošle domů padělek. V takovém případě není ani na škodu znát alespoň základy cizího jazyka, abyste se uměly domluvit a věc reklamovat. Abyste se vyhnuly clu a DPH, je nejlepší nakupovat v rámci EU.

3.8/5 - (6 votes)