Když jste alergik

Patříte k lidem, které trápí alergie? Není to jednoduché, ale určitě se snažíte tomu svému alergenu co nejvíce vyhýbat a alergii předcházet, protože kdo zažil skutečnou alergickou reakci, otoky sliznic, proudy slz z očí a ucpaný nos, ten to dobrovolně zažívat nechce.

Být alergický na pyl rostlin, to se časem změníte na botanika, který ví přesně kdy, která rostlina ve vašem okolí kvete. Nepotřebujete ani pylový kalendář a víte, že začala kvést řepka, bříza, smrk, a taky budete vědět, kterým místům s jejich výskytem se máte vyhnout.

řepka

O něco líp jsou na tom alergici, kteří nemají problém s bylinami, travinami nebo stromy, ale se prachem či s roztoči. Nedá se v bytě vytvořit zcela bez alergické prostředí, ale existují čističky vzduchu a v bytě se dá vytvořit relativně čisté prostředí. Peřiny a polštáře se už dávno nedělají z husího peří, ale ať už je výplň jakákoliv, alergii můžete mít i na ni.

Pořídit si přikrývku pro alergiky není dnes žádný problém a pokud máte problémy s alergickými reakcemi, neměli byste váhat a měli byste si je pořídit. Budete mít jistotu klidného spánku a ráno se nevzbudíte s plným nosem.

Mít v bytě alergika, to je potřeba dodržovat přísná pravidla na pořádek v bytě, denně utírat prach apod., aby byl alergik v bezpečí. Alergikovi je nutné podřídit chod celé domácnosti, ale jinak to nejde.

alergie

Nejjednodušší to mají alergici, jejichž spouštěčem alergie jsou zvířata. Jistě je nepříjemné, pokud jste milovník koček, když zjistíte, že jste na kočky alergičtí, ale zdraví je důležitější a na světě je více zvířátek, které si můžete pořídit.

Nejrůznějších alergií bohužel v poslední době přibývá a není výjimkou, že na alergie trpí i velmi malé děti. Pokud ale netrpí vaše dítě žádnou alergií, není dobré je držet v příliš sterilním prostředí, v dítěti se musí přiměřeně rozvíjet imunita.