Neznámé sporty

Právě ty skoro neznámé si vezmeme na paškál. Nejdříve se podíváme do Japonska.
Bo-Taoši.Tento sport rozhodně není pro mamánky a i diváci musí být značně otrlí. Zlomeniny jsou zde běžné a o krev není nouze. Základem „hry“ je vztyčený stožár a na něm ninja. Kolem je sedmdesát pět obránců a stejně útočníků. Ti musí stožár vychýlit. Vše je povoleno.
Famfrpál.Ano, po japonském krváku něco na odlehčení. Tento sport je možná mimo téma, protože jej zná skoro každý. Ale z filmu. Už málokdo ví, že se tento sport opravdu hraje. Hráči mají mezi nohama koště a snaží se různými míči trefit do obručí. U nác by měly být dva týmy, kteří sport provozují, a to v Praze a Olomouci.
zápas ragby
Buzkaši.Tento sport již asi také znáte z filmu. Hrál jej Rambo. Bohužel již nevím, ve kterém filmu, myslím, že ve druhém. V každém případě je Buzkaši národním sportem Afghánistánu. Na chvíli jej tam Taliban zakázal, ale nyní již opět funguje. Principem je přetahování se o mrtvé kůzle, nebo tele. Muži jsou na koních, ale nejsou rozděleni na mužstva. Pokud se hraje tudabarai, musí muž prostě zdechlinu ukořistit a ostatním ujet. Pokud se však hraje qarajai, musí hráč objet určený bod a pak na druhé straně prohodit mršinu kruhem.
No a na závěr něco odlehčujícího.
hřbety koňů
Laddergolf.Ten si můžete zahrát i s dětmi na dovolené, nebo klidně po večerech na zahradě. Jediná hrací pomůcka jsou dva míčky velikosti tenisáku spojené provázkem. Tuto nutno hodit směrem k žebříku z předem stanovené vzdálenosti. Čím výše trefíte „šprušli“ a míčky tam zůstanou, tím byste měli mít více bodů. Zde je možnost variování, můžete házet na větve stromu, na dětskou prolézačku, nebo na spoluhráče, která rozpaží.
Vybral jsem jen pár sportů z obrovského množství těch, o kterých skoro nic nevíme. U nás by některým pšenka nekvetla a je třeba jet za nimi. Věřím, že některé „sporty“ překvapily i vás.