Servis není radno podceňovat

V dnešní době lidé stále někam cestují. K smůle přírody za tímto účelem využívají výhradně automobily, které za sebou zanechávají silnou uhlíkovou stopu. Poslední dobou se samozřejmě rozmáhá také trend elektro automobilů. Ty ale najdou uplatnění hlavně ve městech. Musí se totiž nabíjet na specializovaný pumpách, kde jsou umístěny zásuvky pro takové vozy. Takové benzínky bychom na vesnicích jen těžko hledali.
auto pod okny.jpg

I přesto, že je Česko země s nejvyšším pokrytím benzínových pump v EU zásuvky najdeme jen na pár z nich. Každopádně jsou dnes využívána ve velkém počtu a díky konzumnímu způsobu života jejich spotřeba stále roste.

Přitom by stačilo se pouze o svůj vůz lépe starat a poskytnout mu kvalitní péči. Otázkou je, zda se to dnes vůbec ještě vyplatí. Ceny vozidel jsou dnes tak nízko, že běžný uživatel spíše ocení nákup nového než vyhozené desetitisíce za opravu. Pokud bychom opravovali naše auta bylo by to pouze z čistě nesobeckých důvodů. Tedy pomoct matce přírodě.

Novější typy aut nám samy říkají, co potřebují a stačí se řídit pouze jejich radami a vše bude fungovat, jak má. Na co by si člověk měl dávat hlavně pozor je motorový olej . Pro kontrolu není potřeba speciálního vzdělání či odborné praxe. Zvládne to každý v pohodlí domova.
mraky nad silnicí.jpg

Každý řidič musí navíc projít školením v autoškole, kde zná základní prvky motoru a v případě problému si umí sám poradit. Olej bychom měli kontrolovat pravidelně zvlášť u starších vozů, které mají případně vyšší spotřebu.

Jelikož olej plní v motoru mazací funkci mohlo by se stát, že se jisté součástky auta zadřou a dojde k velice závažnému problému. Toto mazadlo je také zapotřebí po určité době vyměnit, protože časem ztrácí své vlastnosti, které jsou pro fungování auta zásadní.

Neměli byste opomíjet ani značku oleje. Čím kvalitnější tím větší viskozita a výdrž. Což se samozřejmě časem projeví na frekvenci jeho výměny.