Vyberte ten správný obrubník

Chcete-li mít upravenou zahradu, použijte na oddělení záhonů od zatravněných ploch obrubníky. Plní nejen užitnou, ale i estetickou funkci.
Jestli nechcete, aby obrubník působil rušivě, použijte obrubník skrytý. Zapravíte ho pouze do půdy tak, aby nevyčníval. Výhodou je, že zamezí prorůstání trávy a plevele. Skryté obrubníky jsou vyrobeny z plastu. Práce s plastem je jednoduchá. Je ohebný, můžete ho tedy vytvarovat do potřebného tvaru. Plast je téměř nesmrtelný, udělá vám službu na dlouhou dobu. Při sekání trávy zabudované obrubníky také oceníte.
listí u obrubníku
Klasickým a velmi trvanlivým materiálem je beton. Tyto obrubníky jsou proto velmi hojně využívané. Jsou odolné proti nepřízni počasí a proti poškození. Nenechte se odradit tím, že jsou k zakoupení pouze ve fádní šedivé barvě. K dostání jsou i v mnoha jiných barevných odstínech. Trendem poslední doby je imitace dřeva nebo přírodního kamene. Pořizovací cena betonových obrubníků je přijatelná. Více si připlatíte za designové kousky. Cenové relace jsou tedy různé. Nechcete-li investovat příliš vysoké finanční částky, můžete na olemování záhonu použít pálené ceny. Při správném poskládání budou esteticky dobře vypadat. Tento typ se bude hodit hlavně k chalupám a chatám. Jeho trvanlivost, ale není tak dlouhá.
cestička v zahradě
Obrubník můžete nechat vyčnívat nad povrch nebo celý zapustit do země. Můžete je také skvěle propojit se zámkovou dlažbou nebo cestou. V takovém případě byste měli dbát na to, aby obrubník s dlažbou barevně a typově ladil. Aby obrubník plnil svou úlohu, nejdříve si vyznačte plochu, kde chcete olemování pokládat. Nebude na škodu, když si obrubníky zkusíte poskládat nanečisto.
Jak obrubníky osadit?
Samozřejmě nejjednodušším způsobem je zapravení do země a obsypání zeminou. U některých typů, těžších a větších, není na škodu vytvořit před osazením betonový základ.