Celosvětová síť

Ještě před několika lety se diskutovalo, kolik bude muset uběhnout let, než se skutečně dočkáme opravdu globální internetové sítě, ke které se budeme moci připojit z jakéhokoliv místa na planetě. Možná je ten den blíž, než si mysleli, neboť Musk a jeho projekt chtějí vystřelit spolu s nejsilnější doposud sestrojenou raketou Falcon Heavy do budoucna pokrýt celou planetu asi 7,500 tisíci satelity, kteří ji budou obíhat a pokryjí tak internetovým signálem celou zemi.
červené kontinenty

Není to jen zbožné přání

Musk má k tomu všemu více než potřebuje. Realizace takového plánu stojí akorát překonání politiky a nějakou tu licenci. Potrvá sice nějakou chvíli před tím, než se planeta skutečně ponoří do éry globálního internetu, avšak Elonova společnost odhaduje, že do 2025 by měla mít jejich internetová síť takový úspěch, že by se k ní připojovalo více než 40 miliónů zákazníků a roční příjem by z jejich poplatků činil více než 30 miliard dollarů. Jedná se tak o skutečně promyšlený obchodní plán, který může Muska katapultovat do úplně jiného světa naprosto odlišných možností.
fotomontáž na mobilu

Globální internet

Jaké jsou ale jeho negativa? O tom se zatím nikdo nezmiňuje. Můžeme jen doufat, že se nic nestane a že se postupně internetové připojení dostane z routerů až na orbitu a odlehčí nám tak toliko těch signálů, na které ty konspirační weby nadávají. Avšak teď na nás budou působit zase už úplně všude. Budeme tedy v zájmu celosvětového internetu doufat v to, že všechno to vlnění nezpůsobuje nic člověku a že z toho budou jenom samé výhody, avšak už jen nějaká administrativní infrastruktura zabere dostatek peněz. Pokud má totiž být tenhle internet opravdu pro všechny, je třeba jej také přeložit pro všechny. Tedy aspoň to rozhraní služeb, které jim chce poskytnout.
satelit oko
Budeme tedy napjatě očekávat další posun. Určitě se sami také podívejte, ať jste v obraze a máte přehled!