Dovolená u moře v zimě

Dovolenou v zimě volí čím dál častěji více lidí, většinou se chtějí vyhnout stresu kolem Vánoc a Silvestra nebo si užít tepla, které v Česku přes zimu nenajdeme. Pokud o této variantě také přemýšlíte, je nejvyšší čas se rozhodnout!
pobřeží Malediv
Nejprve byste se měli rozhodnout, zda si objednáte zájezd přes cestovní kancelář nebo si vše zajistíte sami. Obě varianty mají své klady i zápory. Pokud si objednáte zájezd přes cestovní kancelář, tak ta Vám může zajistit ubytování, cestu, služby, vyřízení víza i cestovní pojištění. Jestliže si vše budete zajišťovat sami, tak je to pouze ve Vaší režii a můžete si naplánovat dovolenou na míru podle Vás. Zajistit si ubytování přesně podle představ, naplánovat si výlety podle sebe, objevovat různá místa a hlavní je, že nemusíte po celou dobu dovolené být ubytováni na stejném místě, můžete toho procestovat tolik, kolik chcete.
Jako další bychom si měli vybrat destinaci, kam vycestujeme. Mezi nejčastější patří Srí Lanka, Bali, Kapverdy, Maledivy, Thajsko, Dominikánská republika, Dubaj, Kanárské ostrovy nebo Madeira. Mezi levnějsí a ne tak nákladné varinaty patří např. Egypt, který nabízí spoustu krásných míst a je opravdu oblíbený mezi turisty z České republiky.
západ slunce
U těchto destinací se nemusíte bát, že by Vám počasí nevyšlo. V zimních měsících je velmi příjemné kolem +/- 30°C. Než co si danou destinaci vyberete, pozorně se informujte, zda není doporučeno příslušné očkování. Opatrní buďte i při výběru cestovního pojištění, nechte se informovat o léčebných výlohách, které vaše pojištění obsahuje. Správné pojištění by mělo obsahovat: zdravotní ošetření, akutní ošetření u zubního lékaře, hospitalizaci, léky, které lékař na dovolené předepíše, zásah záchranné služby, dopravu a pobyt blízké osoby, převoz do České republiky a samozřejmě dopravu do zdravotnického zařízení. 
Nakonec ještě zbývá si zkontrolovat platnost pasu a můžete vyrazit! Přejeme šťastnou cestu.