Dekorace z cest

Jestliže patříte mezi ty cestovatele, kteří si schovávají každou letenku, vstupenku nebo lístek z MHD, máte jich doma určitě už požehnaně. Jenže co s nimi podniknout dál. Je vám líto je vyhodit, ale v krabici, kam jste je uložili nejsou viditelné a jen ztěžka se najde den, kdybyste si na ně chtěli vyhradit čas a prohlížet si je. Můžete zkusit vyrobit několik dekorací do bytu či domu, kde tyto sbírky upotřebíte. Budou tak viditelné a stanou se i příjemnou dekorací, která vám vyvodí vzpomínky na cesty.
plážová dekorace
Jednou z dekorací, kterou můžete využít je rámeček. Je potřeba koupit takový, který má hloubku zhruba kolem 5 cm. Na tvrdý papír si podle sebe vytvořte pozadí, které byste chtěli na obrázku mít. Můžete zde nalepit zmíněné vstupenky, letenky, část mapy, zbylé drobné mince, drobné suvenýry nebo cokoli co jste si z dovolené přivezli a bude vám ji připomínat. Pokud se vám na dovolené stal nějaký zajímavý zážitek nebo nastala nějaká raritní situace, přidejte do kompozice i věc co vám ji připomene. Záleží jen na vás, co vše do výsledného obrázku zahrnete. Jeden rámeček je vhodné použít na jednu destinaci. Název destinace můžete, ale i nemusíte uvést. Když k vám pak přijde návštěva bude podle indicií hádat, kde jste všude byli.
cestovatelská mapa
Pokud jste nadšenými sběrateli mušlí a milujete pláže a nechybí vám doma ani suvenýr v podobě plážového písku, vytvořte si plážovou dekoraci ve sklenici. Na dno umístěte písek, na něj naskládejte mušličky. Do středu umístěte třeba svíčku. Pokud budete mít sklenici s víčkem, zavěste na něj na šňůrkách třeba další mušle nebo jakékoli suvenýry co se vám budou líbit a budou vám připomínat chvilky strávené na pláži.
Oblíbenou cestovatelskou dekorací je mapa světa, ať už jako malba na zdi, plakát či ta stírací, kterou lze zakoupit na internetu. Mapu si pak polepte různými fotografiemi z cest, letenkami, vstupenkami, prostě čímkoli, co se vám bude líbit a co budete mít k dispozici.