Jak naplnit vaši peněženku

V loňském roce vaše peněženka zhubla??

S naší pomocí se vám ji podaří opět naplnit. Poradíme vám, kde nabrat ty správné kalorie, aby vaše „šrajtofle“ opět přibrala!

Stačí si umět spočítat čistou mzdu, ale hlavně vědět, jak si ji můžete zvýšit. Samozřejmě, že obvyklou prací, kterou máte sjednanou v pracovní smlouvě, o tom není pochyb i prací přesčas, ale to vás může vyčerpávat, když neznáte svou hranici. A stále vás honí zodpovědnost zabezpečit finanční toky pro obživu své rodiny. A když ještě máte rozestavěný rodinný domek, tušíme, že vaše finance bude třeba nafouknout.

peněženka málo

Někdy se bohužel stává, že o práci přijdeme. I když pracujeme ze všech sil, zaměstnavatelé – obzvláště v této těžké době – mají problém s udržením a získáváním nových zakázek a přistupují k propouštění. Jestliže se vám tato nemilá skutečnost vloni přihodila a zaměstnavatel vás během loňského roku propustil a vy jste práci dosud nenašli anebo jste nastoupili až letos, zjistěte – jak jste to měli s daněmi?

Možná zůstal pěkný měšec vašich peněz státu, aniž byste o tom věděli.

peníze měšec

Zpravidla zaměstnavatelé neinformují své bývalé zaměstnance, že mají možnost i podání daňového přiznání na finančním úřadu dle místa svého bydliště. A vy – pokud jste například přišli o práci v květnu loňského roku a do konce roku už nikde nepracovali, jste měli možnost podat daňové přiznání a vyzískat tak celkem slušnou sumu na daních nazpět. Nic není ztraceno. Promlčecí lhůta jsou až tři roky. Poptejte se na finančáku a nechte si poradit. Váš rodinný rozpočet to může na jistou dobu vzpružit.

Stejně tak, pokud si budete umět s naší pomocí provést výpočet čisté mzdy, pak třeba zjistíte, že jste zapomněli uplatnit nezdanitelné položky na dani a tím se ošidili opět o peníze, na které máte nárok. Ale v první řadě je musíte umět uplatnit. Ptejte se své mzdové účetní, na co všechno máte nárok u daní!