Jaký je účel bazénové fólie

Léto má naprostá většina z nás spojeno s bazénem. A není divu, jen máloco je příjemnějšího, než ponoření do chladivé vody v horkém letním dni. I to je důvod, proč jej v nějaké podobě najdeme prakticky na každé zahradě, ať už u rodinného domku či u chaty nebo chalupy.

Samozřejmě udržet kvalitu a čistotu vody po celou sezónu není nic jednoduchého, avšak máme hned několik pomocníků, kteří nám tento úkol značně usnadňují. Jedním z těch méně používaných je i bazénová fólie.

bazen5

Jedná se o velkou plachtu, nejčastěji plastovou, která se přehodí přes bazén. Jejím hlavním účelem je zabránit tomu, aby nám do něj napadaly nejrůznější nečistoty, jako je listí, větvičky, ale i brouci či drobní savci, jako například myši. Díky tomu je pak jeho čištění podstatně jednodušší.

Ovšem to není vše, co pro nás může udělat. Pokud zvolíme plachu z termální fólie, pomůže nám tím zároveň rychleji zvýšit teplotu vody. To se hodí, pokud zrovna ten náš není vyhřívaný. Abychom se totiž mohli pohodlně koupat, je potřeba, aby voda měla určitou minimální teplotu. A to ta, která nám teče ze zahradní hadice, rozhodně nemá.

bazen8

Obvykle se tedy bazény napouští na jaře, aby Slunce stačilo vodu do začátku sezóny dostatečně ohřát. To má však tu nevýhodu, že se budeme muset o její čistotu a kvalitu starat déle. Pokud použijeme termální fólii, můžeme toto období zkrátit, a zároveň si i usnadnit údržbu.

Samozřejmě zde však nejsou jen pozitiva. Například pokud ji budeme používat v horkém létě, hrozí, že se pod ní vytvoří ideální prostředí pro rozvoj řas a sinic, což je něco, co rozhodně nechceme. Proto je potřeba i zde postupovat s rozumem.

Jako vše ostatní, i ona může být při správném používání dobrým pomocníkem, při špatném nám může práci ztížit. Je tedy dobré si vše předem nastudovat, abychom nedělali zbytečné chyby. Ty by se nám totiž mohly dost vymstít.