Je možné pořídit levné sídlo firmy?

Pokud si chceme založit firmu, musí splňovat veškeré náležitosti dané zákonem. A to mimo jiné také znamená mít své fyzické sídlo, kde najdeme hlavní ředitelství. To je důležité především proto, že právě tam bude posílána veškerá oficiální korespondence. Při současných cenách nemovitostí však není jednoduché nějaké sehnat, zvláště pokud jde o malé, teprve začínající firmy. Jistě, je možné si vzít podnikatelskou půjčku, ovšem to nemění nic na tom, že potřebují najít levné sídlo firmy, které je navíc na prodej.

moderní sídlo firmy

Samozřejmě jsou zde možnosti, jak tuto situaci řešit. Například do začátku můžeme jako sídlo zvolit adresu bydliště některého z majitelů, avšak to rozhodně není dlouhodobé řešení. Koneckonců, daný člověk se může rozhodnout, že ve firmě skončí a předá svůj podíl někomu jinému. Pak by nastalo složité papírování se změnou sídla. Tomu je dobré se vyhnout.

Další možností je najít nemovitost, která je na prodej za relativně nízkou cenu. Zde ovšem musíme počítat s tím, že nebude zrovna v nejlepším stavu a bude nutná její alespoň částečná renovace, než bude moci začít sloužit svému účelu. Také obvykle bývá v ne zrovna reprezentativní části města.

sídlo firmy ve starším domě

Ovšem je pravdou, že naše sídlo nemusíme mít v osobním vlastnictví. Můžeme se poohlédnout po kancelářských prostorech k pronájmu, což je podstatně levnější varianta. Nevýhodou zde je, že majitel má právo nám neprodloužit smlouvu, a také že každý měsíc budeme muset platit nájem.

Je tedy vidět, že možnosti zde jsou. Žádná z nich však není zadarmo, a tak je dobré se ujistit, že máte dostatek financí ještě předtím, než se pustíte do složitého procesu registrace a založení vlastní firmy. I ten totiž něco stojí, a bylo by zbytečné, kdybyste o své peníze takto přišli. Koneckonců, jakékoliv podnikání je riskantní samo o sobě, a není důvod si vše ještě ztěžovat.