Zážitek z chuti a vůně

Při slavnostních příležitostech, ale i při chvílích, kdy chcete zažít povznášející pocit z lahodné whisky, měl by si zapamatovat název Hammerhead whisky. V předlistopadovém období se blbá nálada, která vlastně byla pořád, často zaháněla alkoholem a samozřejmě jsme v Čechách, tak pivečko většinou nesmělo chybět. Alkohol https://alkohol.zdrave.cz/ nesloužil, jako zážitková příhoda, spíš šlo o konzumaci a soudruzi věděli, že cenová dostupnost alkoholu, nebude působit revolty, protože jak říkal Josef Švejk, vláda, která zdraží pivo padne. Ovšem soudruzi měli mlsnější jazýček a z cest za železnou oponu, která byla pro normálního občana nemyslitelná, vozili spoustu alkoholových lahůdek v podobě whisky, Bourbonu, či francouzského koňaku. Na svých soukromých mejdáncích si pak dopřávali, to co ostatní populaci nebylo umožněno.

whisky

Právě ale díky těmto mlsným soudruhům vznikla naše hammerhead whisky. Historie šahá až k roku 1989, kdy ve státní likérce v Prádle byla v měděných kotlích destilovaná, na svou dobu unikátní single malt whisky. Ale mlsným jazýčkům soudruhů se zachtělo whisky, která by jim připomínala co nejvíc, jejich zájezdy do jiného světa a likérka dostala stranický úkol tuto záležitost vyřešit a očekávanou lahůdku vyrobit. Byly zde příznivé vlastnosti místní vody, český slad je pojem a základ byl na světě. Muselo se oprášit umění starých bednářů, kteří tehdy naštěstí ještě nevymřeli, a whisky se začala skladovat v sudech z českého dřeva, které byly zevnitř vypalovány a dodávají whisky krásný barevný nádech.

slad

Opravdovou lahůdkou bylo zprovoznění starého mlýna, kde se slad drtil litinovým kladivem a odtud název hammerhead. Slad se ještě před drcením zakouřila a vlastnostem whisky to náramně prospělo. Ovšem přišel Listopad 1989 a soudruzi měli starosti, jak zamést stopy po svém řádění a sudy zůstaly zapomenuty. O to víc nás těší, že se dnes díky naší společnosti, která whisky hammerhead nabízí ve svém širokém sortimentu k prodeji, můžeme podělit o jedinečnou chuť a vůni a zvýšit si naše národní sebevědomí, s pocitem, že nemusíme být Skotové, abychom z pití whisky mohli učinit zážitek. Více o výrobku i další nabídce naleznete na našich webových stránkách. Na zdraví.