Správně hubnout není snadné

Mít nadváhu není určitě výhra v loterii, ale pořád se nejedná o nic tragického. Vypracovat se však až do stádia obezity už tragické je. Tragické a nebezpečné.

Správně hubnout není snadné

I přesto, že si stále mnoho lidí myslí, že nadváha či dokonce obezita jsou problémy výhradně estetickými, není tomu tak. Estetika v tomto případě je naprosto podružná. Problém s velkým množstvím nadbytečných kilogramů tkví totiž ve zhoršení zdravotního stavu takřka každého jedince, který tímto neduhem trpí. Samozřejmě, že ne každý to někdy pocítí. Kdo má jen pár kilo nadváhu, pravděpodobně nikdy nepocítí kvůli několika kilům žádné negativní projevy, ale lidé s obezitou si mohou sáhnout až na dno. Obezita je totiž velice nezdravá a tím pádem i nebezpečná věc. Je dobré se jí vyhnout obloukem.

Rizoto

Proto se doporučuje v pravidelných intervalech provádět nejen vážení celého těla, ale hlavně počítat si své BMI, které je daleko přesnější než samotná hmotnost. Není potřeba to dělat na papíře pomocí trojčlenky. BMI kalkulátor je možné najít na celé řadě webových stránek, které se touto problematikou zabývají.

Co dělat v případě, že kalkulátor vyplivnul až příliš vysoké číslo? Inu, nemusí to znamenat vyloženě něco zlého, ale je dobré se co nejdříve pustit do diety. Pod tímto pojmem se schovává celá řada nesmyslů, takže není dobré se spoléhat v tomto případě pouze na internet. Minimálně by si každý člověk trpící obezitou a toužící po změně měl promluvit o možnostech řešení. Obvykle takový jedinec získá dietu na několik měsíců, podle které by se měl řídit.

Váha

Sportem se nic nezkazí

Určitá dietní opatření, někdy skutečně až příliš krutá, jsou nezbytná. To však neznamená, že by úprava jídelníčku měla být jediným receptem na štíhlejší postavu. To vůbec ne. Ideální je zakomponovat do léčebného procesu také sport. Pod tímto pojmem není potřeba představovat si klasické sportovní aktivity jako je třeba běh, který většina obézních lidí nezvládne, ale třeba i rychlejší procházky. Ovšem pozor, je potřeba, aby takový pohyb byl vykonáván alespoň každý druhý den s minimem pauz.