Terasa a vše kolem ní

Je vlahý letní večer, sedíte na terase a popíjíte studené pivo, víno nebo jenom limonádu. Nedokážete si to na vaší současné terase představit? Jednoduše si ji upravte tak, aby vám vyhovovala a byla pro vás útočištěm po náročném pracovním dni. Jak si terasu zútulnit?
krytá veranda
Posezení
Základem je mít kam se posadit. Na terase je ideální mít nějakou pohodlnou lavečku, houpací křeslo či křesílka s měkkým polstrováním. Posezení musí být především příjemné a mělo by ladit s okolím, takže pokud je terasa zasazená spíše do zahrady, nebojte se použít dřevěný nábytek a polštáře v přírodním dekoru. Pokud je terasa součástí moderního domu, pak můžete volit posezení kovové, v kombinaci s látkovým polstrováním spíše v neutrálních, tlumených barvách.
malované květináče
Květiny
Na terasu patří květiny. Ty můžete umístit jenom tak na zem, do květináčů či zavěsit na zábradlí terasy. Krásně také vypadají květiny v květináčích zavěšené u stropu terasy. Volte spíše nenáročné květiny, které jsou odolnější, a není třeba je denně zalévat, abyste si nepřidělávali zbytečnou práci s údržbou zeleně.
Místo pro jídlo
Pokud máte terasu dostatečně velkou, můžete na ni umístit i velký rodinný jídelní stůl, kde si můžete vychutnávat společné snídaně, obědy i večeře spolu s vaší rodinou, v krásném prostředí. Na terase můžete také umístit gril, dbejte však na bezpečnou vzdálenost od hořlavých částí terasy, ideálně grilujte mimo terasu.
Finančně náročnější projekty
Samozřejmě pokud máte dostatek financí, pak se můžete pustit do náročnějších úprav a z terasy udělat třeba vstup do bazénu, vytvořit závěsnou houpací lavici či si z terasy udělat v podstatě zimní zahradu. Fantazii se meze nekladou a nejjednodušší je domluvit se v rodině, jaké úpravy by jste si představovali a jak budete postupovat, tak aby se na terase všichni cítili skvěle a brali ji jako místo k relaxaci a odpočinku.