Jak vznikají únikové hry?

Nejlepší je pochopitelně http://www.dama.cz/zabava/spocitejte-si-delku-sveho-zivota-1370 se spolehnout na odborníky, kteří se tvorbou únikových her zabývají profesionálně. Pokud si ale chcete udělat svojí přímo u vás doma, máte také šanci. I přesto, že se to může zdát jednoduché, tak rozhodně není. Domácí verzi ale možná sami zvládnete.

Dokonalou atmosféru si můžete vyzkoušet v escape game u Pardubic, a to hned v několika scénářích. U jednoho se přesunete do hororové scény známého filmu, kdežto u druhého budete jako tajný agent bojovat proti KGB a chránit tajný projekt “Hvězda“. Čím i tito pořadatelé museli projít?
opuštěná chodba

Osnova

Jako první musíte najít místo. Zvolit můžete jednu, ale i více místností. Prostor by měl být dostatečně velký, protože se tam musí vejít spousta rekvizit a k tomu pohodlně i např. pět lidí. Poté vymyslete vhodné prostředí podle téma hry, které máte.

Motiv

Velmi oblíbené jsou motivy z knih či filmů, protože s těmi se lidé dokáží dobře ztotožnit a budou si je pamatovat. Stejně tak byste měli zvolit časový limit, během kterého bude možné úkoly splnit a nebude se jednat o příliš dlouhou dobu. Když tam budou dlouho, začnou se nudit.

Příběh

Děj je klíčovým aspektem toho, zda budete mít úspěch nebo ne. Co bude jejich cílem? Mají najít tajnou informaci, čistě jen utéct, anebo zachránit svět před nebezpečnou chorobou? Příběh nesmí být příliš jednoduchý, ale ani složitý. Pochopit by ho snadno měli všichni a úkoly musí být splnitelné.
stará lékařská židle

Úkoly

Výzvy jsou nedílnou součástí celého příběhu. Vymyslete chytrá vodítka, zprávy na dešifrování a skládačky, které pomohou otevřít zámek. Důležité je myslet nejen na úkoly samotné, ale také na jejich množství a délku, po kterou je bude skupina plnit.

Rekvizity a dekorace

Pro správné hraní jsou důležité předměty, se kterými bude tým pracovat. Spolehnout se můžete i na moderní technologie. Jako první ovšem jděte do obchodu s dekoracemi. Zde záleží čistě na tématu. Potřebujete k vytvoření správné atmosféry větve, kameny, svíčky, truhly nebo velký stůl? Vše nakupte. A nezapomínejte ani na hudbu. V tichu se nikomu dobře hrát nebude.