Vše kolem Belgie

Belgie je stát, který leží v západní Evropě a sousedí s Francií, Lucemburskem, Nizozemskem a Německem. Je to vlastně království, jehož panovníkem je král Filip Belgický. Měnou je euro, takže se nemusíte obávat, že byste měli problémy s výměnou peněz. Ale téměř všude se zde dá platit kartou, což je pro Vás mnohem výhodnější, neboť to nakupujete za nejvýhodnější kurz.
socha na pláži
Jací jsou Belgičané charakterově? Je to asi člověk od člověka ostatně jako všude na světě, ale lidé jsou zde opravdu moc milí a velice přátelští. Nemají problém s Vámi navázat kontakt, i když jen čekáte třeba ve frontě v supermarketu. Úroveň života je tu opravdu vysoká a většina Belgičanů bydlí v krásných cihlových domech, které jsou často doplněny o okenice v pestrých barvách zeleně či modře.
Opravdu dobrou radou je, abyste si půjčili kolo. Dá se tak totiž učinit téměř na každém rohu a díky povrchu země, který je vesměs jen samá nížina si zde opravdu krásně zajezdíte. V Belgii je na cyklistiku celkově brán velký ohled a na všech silnicích a chodnících je vyhrazený pruh právě pro jízdní kola, neboť je to velmi oblíbený dopravní prostředek. Možná proto jsou Belgičané tak hubení a mají vysportované postavy…
řadové domy na nábřeží
Pokud chcete poznat opravdu zemi a kulturu Belgie, tak je lepší se vydat na venkov. Pokud Vás ale zajímá, jak vypadá evropský parlament a plno ostatních zajímavých míst, které poskytne jen velké město, určitě navštivte Brusel. Co se dá v Bruselu navštívit a jaké jsou nejpopulárnější památky najdete na:. Určitě nebudete litovat, že jste se rozhodli právě pro tuto destinaci na letní dovolenou. Teploty jsou tu velmi podobné těm u nás, možná dokonce o něco vyšší. Určitě si však nezapomeňte vzít s sebou deštník, neboť tu jsou srážky poměrně časté a je dobré být na ně vždy připraven.