Vyberte si správně paní nebo slečnu na hlídání

Mnoho rodičů je vytížených více, než by si sami přáli. Proto je poměrně běžnou praxí, že je neustále poptávka po slečnách a paních na hlídání dětí. Bohužel je pro ně důležité mít práci, aby své děťátko nebo dvě uživili, případně jejich práce vyžaduje spoustu času a málo hodin věnovaných rodině.
holčička s mámou u pc
Přijměte zodpovědnou a praktickou paní na hlídání, která si se vším poradí. Dejte jí při pohovoru ty správné otázky a zajímejte se o to, co je důležité.

–          Jméno, adresa, několik různých kontaktů
Nikdy není opatrnosti dost. Vždycky existuje možnost, že jde o nezodpovědného člověka. Požadujte výpis z trestního rejstříku, požadujte, aby vám paní na hlídání dala plnou adresu, email, telefon, a její celé jméno. Najděte si tu osobu na sociálních sítích, pokud možno. Nikdy nepodceňujte osobu, kterou pouštíte ke svým dětem ve svém domově. Pokud vám paní na hlídání odmítne dát některý kontakt nebo adresu, určitě byste měli jít o dům dál.

–          Náročnost na čas
Může vám být sympatická, s dětmi to může umět, může být perfektní pro tuto pozici, ovšem třeba není vždy časově dostupná. Má například více rodin, kde hlídá, proto se může stát,že na zavolání nebude k dispozici. Proto se vždycky ptejte, jaké hodiny u ní můžete požadovat a zda je možné jí zavolat v nouzi nejvyšší.

–          Finanční odměna
Zeptejte se na to, kolik od této pozice očekává. Sazby na hlídání se nejspíš budou lišit co do termínu a denní doby, kdy bude paní na hlídání k dispozici, ale také to, co všechno má za úkol dělat. Například pokud po ní chcete, aby ještě navíc i po dětech uklidila, případně dítěti vařila, nejspíš se dostanete na úplně jinou částku, než jestli půjde jenom o obyčejné hlídání.
vysmáté batole
–          Zkušenosti
Ptejte se, kolikrát už hlídání dělala, nebo jestli je někdo, kdo by mohl její zkušenosti doporučit. Ověřte si, že tomu tak je. Pokud ale máte zájem o studentku, která sice není tolik zkušená, ale jistě vás vyjde levněji, ověřte si, že skutečně studuje.