Bylinné a ovocné sirupy

Pokud přemýšlíte, co dobrého si dát k pití, abyste si dopřáli něco dobrého a zdravého, pak můžete vyzkoušet bio sirupy. Ty jsou skvělou volbou z mnoha důvodů. Nejenom že díky ochucení obyčejné vody do sebe snadněji dostanete více tekutin, ale při použití sirupů z bylin a ovoce získáte navíc i vitamíny. Pokud použijete šťávy z obchodů, tak do sebe zbytečně dostáváte chemické látky, které takový produkt obsahuje ve velkém množství.

Ovšem když si koupíte například bio mátový sirup, tak máte v takovém případě zajištěno, že je opravdu z máty. Navíc bývají doslazovány pouze třtinovým cukrem a jako konzervant se přidává šťáva z citrónu. V takovém případě víte, co pijete a že je to opravdu přírodní bez závadných látek, které by vašemu tělu mohli uškodit.

mátový sirup

Bylinkové a ovocné sirupy se totiž opravdu vyrábí z toho, co mají uvedené. Mátový sirup je z máty, levandulový sirup je opravdu z levandule. A tak tyto různé sirupy můžete využívat nejenom na osvěžení a pro jejich skvělou a výtečnou chuť, ale můžete je využít i na různé specifické problémy. Každá bylinka má díky svému složení nějaký účinek na naše zdraví i psychiku. Máta se například využívá na podporu činnosti trávícího ústroj. Posiluje také imunitní systém. Využívá se i na podporu normální funkce dýchacích cest. Máta zrovna není vhodná pro malé děti a těhotné a kojící ženy.

mátový čaj

Většina sirupů obsahuje vitamín C a tak podporuje imunitní systém. Takže pokud si dopřejete šálek čaje s dobrým sirupem nebo jen osvěžující limonádu, tak víte, že pro své tělo si dopřáváte jen to nejlepší. Doplníte tekutiny a ještě získáte vitamíny a využijete účinky bylin. Je třeba zmínit ještě i jednu podstatnou výhodu a to, že bio sirupy bývají ručně vyráběné a suroviny i výroba se provádí v České republice a vy tak podpoříte i české pěstitele a výrobce.