Hloupější maturanti, nebo složitější testy?

Možná také patříte mezi ty, které letos čeká maturitní zkouška. Mnozístudenti z ní mají opravdu hrůzu. Z vlastní zkušenosti vám mohu říci, že to není tak strašné, jak to vypadá. Určitě vás zaplaví vlna stresu, ale jakmile vejdete do zkušební místnosti, stres z vás okamžitě opadne.
stuhy maturantů
Začíná se ale spekulovat o tom, co je vlastně tím důvodem, proč čím dál tím více maturantů není schopno maturitní zkoušku složit. Týká se to nejvíce písemné části zkoušky. Padla otázka, zda za neúspěch mohou maturanti, kteří jsou rok od roku hloupější anebo samotné testy.
Cermat, který písemné zkoušky každým rokem vytváří, se hájí tím, že nároky zůstávají stále stejné. Tvrdí, že testy jsou srovnatelné.
přípitek maturantů
Upřímně si myslím, že jediné co je stejné a lze srovnat je osnova, podle které se postupuje. Náročnost je ale těžší a těžší. Největším paradoxem je, že čím dřívější datum narození máte, tím lehčí zkoušky budete mít. Rozhodně když se podíváte na maturitní testy z roku 2010 a z roku 2017 tak v obtížnosti uvidíte razantně větší rozdíl a to hlavně v matematice. Když se podíváte, čím se začínalo maturovat, tak máte pocit, že snad ani není možné, že tohle někdy někdo počítal na maturitě.
Je sice pravda, že maturanti jsou rok od roku trošku hloupější, než byli ti, kteří maturovali před rokem, ale rozhodně na tom mají velký podíl právě složitější testy.
Každý to možná vidí jinak, ale takhle to opravdu je.
Rozhodně už bych se nechtěla vrátit do kůže maturantů. Opravdu není žádná sranda, se všechno najednou naučit, ale zvládnout se to dá. Záleží, jaký přístup k tomu zaujmete. Pokud se budete pilně učit, pak se rozhodně nemusíte ničeho bát. Pokud ne, pak už je to jen na osudu…
Jestliže vás letos čeká maturitní zkouška, pak nám nezbývá nic jiného, než vám popřát hodně štěstí a pevné nervy! Myslete na to, že všechno jde, když se chce.