Raději vyhořet? Slasti a strasti stěhování

Kdo má pocit, že stěhování je legrace – že si prostě zabalí své věci, převeze jinam a zase vybalí, se ještě určitě nestěhoval. Mnoho lidí se po první zkušenosti se stěhováním už nikdy nebudu chtít stěhovat nikam jinam. Pokud chcete ušetřit pár tisíc a namísto tzv. stěhování na klíč, kdy si najmete odbornou firmu, která za Vás balení a celé stěhování obstará, si zařídíte celé stěhování sami, máme pro Vás pár typů, které Vám stěhování určitě usnadní.

krámy

· Kdy začít?
Rozhodně byste měli začít hodně dopředu, nejlépe dva měsíce, protože stěhování na poslední chvíli je hodně rizikový sport, který občas končí fatálně. Prstě se nejde přestěhovat ze dne na den, jak si spousta lidí představuje.

· Stanovte si ten správný prostor!
Až po začátku balení všeho, co jste si rozhodli ponechat nebudete moci vyjít z údivu, kolik těch věcí vlastně máte. A to Vaše drahá polovička pořád tvrdí, že nemá co na sebe! A krabice se začnou kupit. Kdyby jenom krabice, ale také pytle plné oblečení, hraček, dekorací, ložního prádla a všeho, na čem Vám záleží. Že byste to všechno raději vyhodili a koupili nové? No, vidíte, už přicházíte stěhování na chuť! Ale stačí, když si na kupící se krabice vyhradíte jeden z vyklizených prostorů a všechno, co chcete odvézt do nového domova, budete situovat právě na to jedno místo. Vše pak bude vypadat upraveněji a nebudete mít v balení takový chaos.

· Ale čím vůbec začít?
Nejlépe je začít balit dekorace a doplňky, které k životu nutně nepotřebujete a které máte položené třeba na krbu nebo na policích. Od toho se krásně odstartujete. Ale, pozor! Je nutno křehké věci pořádně zabalit do novinového papíru – raději více, než méně, abyste předešli případnému rozbití Vašich oblíbených dekorací.

· Všechno musí pryč!
Nejenom, že musíte vyklidit všechny skříně s oblečením, ale nesmíte zapomínat také na své spotřebiče. Povytahovat plechy z trouby, ale hlavně, vyklidit lednici! Asi byste nechtěli, aby při stěhování z lednice vypadl hrnec s rajskou omáčkou a vše polil, že ne? V létě je třeba ledničku také odmrazit, aby se po cestě nepokazila.

krabice

· Jak to teď přestěhovat?
Když už máte tu jednu nepříjemnou část za sebou a všechno máte sbalené v krabicích a pečlivě zabalené a roztříděné, tak přichází ta fáze, kdy přijede stěhovací auto a vše do něj nanosíte. Ale kde takové auto sehnat? V tomto případě existují půjčovny dodávek na stěhování , či většina lidí řeší takové auto „po známosti“. Určitě je ale lepší, půjčit si auto z půjčovny, jelikož se o svá auta poctivě starají a vy se nemusíte bát, že byste někde zůstali „viset“ a případný servis si také řeší sami.
Takže, hurá na to, nový domov čeká!