Jak si zútulnit domov

Nastává přelom léta a podzimu, a tak se počasí stává stále chladnějším – postupem času budete většinu svého volného času místo venku trávit doma. Jak si však toto místo zútulnit a pobyt v něm si udělat příjemnějším a útulnějším? Jak si z domova udělat oázu odpočinku a relaxace? O tom si povíme v následujících odstavcích.
 hořící svíčky
Zapalte si svíčky
Už naši předci trávili své večery za svitu ohně – oni sice ani tedy neměli jinou možnost, ale ačkoliv Vy máte, nic Vám nebrání v tom si krásu živého, horkého a živelného ohně užít také. Můžete si vybrat ze svíček různých barev, tvarů a vůní /ty mohou být syntetické i bio/, vždy se však vyplatí dávat si pozor na bezpečnost – nepokládat svíčku na hořlavé povrchy a už rozhodně ne ji dávat někam na dosah malých dětí. Ideální je svíčku dát na místo, které budete mít v průběhu relaxace víceméně pořád na očích. Možné je také přichystat si aromalampu, napustit do ní trochu vody, nakapat do ní Váš oblíbený esenciální olej a svíčku do ní vložit.
 
Udělejte si koupel
Jen málo věcí zahřeje po sychravém náročném dni tak, jako horká vana – do teplé vody si pak můžete nalít tekutou koupel/koupelový olej, hodit koupelovou bombu, či také ztuhlé olejové koupele. V případě, že budete do vany lít olej, dávejte pozor tehdy, až budete vstávat z vany – olej totiž může ulpět na vaně, a ta tak bude kluzká a bude hrozit nebezpečí úrazu. Koupel si můžete zpříjemnit zapálenými svíčkami, aromalampou, vaší oblíbenou relaxační hudbou, případně i něčím malým k zakousnutí nebo k pití.
 
Ukliďte si
Malý nepořádek nevadí, ale pokud se z Vašeho domova stane skladiště nepotřebných věcí, je pravděpodobné, že se tam nebudete cítit úplně nejlépe. Vyhoďte tedy, co rozhodně už nebudete potřebovat, a setřiďte si věci, které si chcete nechat. Měli byste vědět, co kde máte, a tak by bylo vhodné, kdyby mezi Vašimi věcmi vládl alespoň určitým způsobem organizovaný nepořádek.
 relax doma
Udělejte si něco dobrého k jídlu nebo k pití
Pro tento krok nemusíte být v kuchyni mistři. Stačí, když si připravíte i jen něco malého, klidně i podle toho nejjednoduššího receptu. Ideální by však bylo, kdyby jídlo bylo pomalu připravované /kupříkladu vařené, ne smažené/ a pití teplé – tak je to totiž pro relaxaci lepší.