JFK – záskok za bratra

Jméno Johna Fitzgeralda Kennedyho máme spojené především s tím, jak tento pětatřicátý prezident Spojených států amerických zemřel. John přitom vůbec být prezidentem neměl. Alespoň podle předpovědi jeho dědečka, který tento významný post přisoudil jeho bratrovi. Jenže bratr Joe je ve válce nasazen jako pilot a při výbuchu letadla roku 1944 zahyne. Jeho nástupcem se tedy stává John.
·        Ten, kdo si tohoto mužného prezidenta pamatuje (alespoň z dobových záznamů), si určitě neumí představit, že byl jako dítě a mladík slabý a věčně nemocný.
·        Problémy měl i ve škole.
·        Oproti staršímu bratrovi mu některé předměty ve škole vyloženě nejdou.
John ale nehází flintu do žita a s nepřízní osudu se snaží bojovat ze všech sil. Školu dokončí s vyznamenáním.
prezident john f kennedy

Pomohla podpora rodiny

Zanedlouho začíná druhá světová válka, která zamotá s osudy nejen bratrů Kennedyových. Joe i John se do armády hlásí dobrovolně. Jenže u Johna nastává problém. Kvůli jeho zdravotním potížím ho nechtějí přijmout. Nakonec se mu podaří do armády se dostat a slouží na torpédovém člunu.
–         Svou odvahu a vnitřní sílu dokáže ve chvíli, kdy je člun potopen a on musí plavat dlouhé hodiny do bezpečí.
–         Kromě toho ještě zachrání život jinému námořníkovi.
–         A to docela zajímavým způsobem.
·        Popruh záchranné vesty svého kolegy bere do zubů a táhne ho za sebou.
john kennedy a caroline kennedy
Když skončí válka, vrhá se John do politiky.Jak bylo řečeno, stává se nástupcem svého bratra, který padl ve válce. A je nástupcem opravdu rovnocenným. Velkou podporou je mu rodina. Jeho mladší bratr Robert si jde jakoby mimochodem zahrát fotbal do italské čtvrti a mezi řečí se zmíní o tom, jaký je jeho bratr hrdina. Možná i díky hlasům, které mu dali nadšení fotbalisté – amatéři tehdy volby do amerického Kongresu skutečně vyhrál. Netušil, že post nejvyšší pro něho bude za pár let osudným.