Ovládejte svůj účet přes mobil

Svůj bankovní účet si každý může obsluhovat sám podle libosti a potřeby z pohodlí svého domova. Internetového bankovnictví standardně využívá většina lidí, stačí jim k tomu počítač či notebook. Ovšem rozvoj nových bankovních technologií stále roste a s ním i nabídka produktů a služeb bankovních institucí. Jednou z nich je možnost ovládání účtu prostřednictvím mobilního telefonu. Proč tuto výhodnou službu řada z vás odmítá?
ozdobené nehty
Obavy, a zase obavy…
Hlavním důvodem, proč lidé odmítají ovládat svůj účet přes mobil, jsou obavy, že to není bezpečné, a oni by snadno mohli o své peníze přijít. Tyto obavy jsou však zbytečné. Vždy postačí, když budete dodržovat běžně známé bezpečnostní zásady.
Bezpečnost na prvním místě
Banky totiž vynaložily značné prostředky do oblasti bezpečnosti, čímž je zajištěna dokonalá ochrana před jakýmkoliv zneužitím. Chráněn je tak nejen klient, ale i banka samotná. Na začátku každého přístupu je provedena identifikace klienta, některá řešení jsou dokonce přímo šitá na míru chytrým telefonům. Při využití této služby jsou nadále veškeré informace přenášené mezi klientem a bankou pod šiframi, takže jste chráněni proti škodlivým virům, dokonce i těm, které se přímo specializují na finanční podvody.
Jaké jsou výhody?
Cílem je usnadnění a zrychlení komunikace banky s klientem, který, pokud potřebuje provést nějaký obrat na svém účtu, již rozhodně nemusí chodit na pobočku banky. Svůj účet může ovládat z pohodlí domova či kanceláře, a to v kteroukoliv denní i noční hodinu. Ovládání účtu přes mobil se tak stává čím dál oblíbenějším způsobem komunikace, a začíná ho využívat stále více klientů.
smartphone dívky
Jaké operace lze přes mobil provést?
Přes mobil nemusíte pouze zadávat platby. Můžete také zjišťovat svůj aktuální zůstatek na účtu, kontrolovat historii svého účtu, využívat šablony pro opakované platby i posílat oznámení o provedených platbách.