Pohodlné topení s nízkými náklady


Doba kamen, různých kotlů a tuhých paliv je už pryč a moderní typy topení nabízí nejen menší nepořádek, ale hlavně vyšší efektivitu i pohodlí. Moderních typů vytápění je přitom mnoho a patří mezi ně zemní plyn, tepelná čerpadla nebo elektrokotle. Každý z těchto typů má svoje klady a zápory a často záleží na velikosti domu, rozmístění pokojů, energetickém štítku i poloze. Jedno mají ovšem všechny tyto typy vytápění společné a tím je pohodlí, které k modernímu bydlení zkrátka patří. Ovládání přes termostat, aplikaci nebo otočením knoflíku je již v dnešní době standardem a jen málokdo si dokáže představit sekání dříví, rovnání nebo pravidelné rozdělávání ohně. Nevýhodou u tuhých paliv je i nepořádek, který přirozeně vzniká a který je třeba pravidelně uklízet. Jen málokdo proto u nových domů využívá dřevo nebo uhlí a stálé více se topení soustředí na elektrickou energii a zemní plyn.

rodinný dům

Vysoká efektivita i rychlá návratnost

Elektrická energii i zemní plyn neustále zdražují a mnoho lidí se proto bojí topit TČ nebo plynovým kotlem. Pravdou ale je, že efektivita využitých technologií je vysoká a dodané zdroje lze proto využít s nízkou spotřebou komodity. Několik kW elektřiny lze přetavit v teplo i na několik dní, a to i v tuhých mrazech kdy se venkovní teplota pohybuje nízko pod nulou.

topení

Čerpadla Brno navíc nabízí i možnost čerpání dotace, díky které jsou počáteční náklady nižší i o několik desítek procent a návratnost se tak rapidně urychlí. Využití TČ je možné jak u nových staveb, tak i u starších domů s centrálním rozvodem tepla a hodí se proto i do starších obydlí, kde se dříve používala tuhá paliva. Instalace samotná je pak starostí profesionála a není třeba velkých stavebních úprav a demolicí. V kombinaci s podlahovým topení a fotovoltaickou elektrárnou lze dosáhnout naprosto zanedbatelných nákladů a vyhnout se vysokým účtům v zimních měsících.